Reklama
 • Wtorek, 22 października 2013 (11:05)

  Urodziłaś dziecko, wiesz, że powinnaś być szczęśliwa, ale... czujesz głęboki smutek. Jak sobie z nim poradzić i szybko wyjść z dołka?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 25 września 2013 (11:00)

  Wcale nie musisz rodzić na leżąco, jest wiele innych możliwości. Sprawdź jakich i wybierz najlepszą dla siebie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 września 2013 (13:00)

  Dzieci, które przychodzą na świat w wyniku cesarskiego cięcia, częściej cierpią na alergie niż dzieci urodzone naturalnie. Szwedzi i Szkoci badający rozwój dzieci urodzonych przez cesarkę podejrzewają, że powodem może być mniej zróżnicowana mikroflora przewodu pokarmowego. Dzieci, które przyszły na świat drogami natury miały różnorodne bakterie z grupy Bacteroidetes, która odpowiada za ochronę przed alergiami.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 30 sierpnia 2013 (10:05)

  Po każdej wizycie w toalecie podmywaj się wodą lub ziołowymi naparami (np. z nagietka lub arniki). Nie wycieraj okolic intymnych ręcznikiem. Lepiej użyj suszarki do włosów z lekko ciepłym powietrzem. Jak najczęściej wietrz krocze, np. w domu nie zakładaj bielizny. Na opuchliznę możesz zastosować okłady z lodu.Owiń go ręcznikiem i przyłóż na chwilę do bolącego miejsca – to powinno ci przynieść ulgę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 30 sierpnia 2013 (10:05)

  Jeszcze do niedawna krew pępowinowa, która znajduje się w pępowinie i łożysku, była traktowana jako odpad medyczny i utylizowana tuż po porodzie. Jednak odkąd odkryto, że zawarte w niej komórki macierzyste mogą w przyszłości uratować życie dziecka, od którego została pobrana, oraz pozostałych członków jego rodziny, zaczęto wykorzystywać ją do celów leczniczych. Przeczytaj, co jeszcze warto wiedzieć o krwi pępowinowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 17 lipca 2013 (13:00)

  Jest wiele metod, dzięki którym łatwiej urodzisz, a poród nie będzie tak bolesny. Oto zestaw tych najbardziej skutecznych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 czerwca 2013 (08:25)

  Przyjście na świat to dla maleństwa trudne zadanie.Oto, co możesz zrobić, aby mu je ułatwić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:03)

  Obecnie coraz więcej kobiet rodzi przez cesarskie cięcie. Jednak czy taki sposób narodzin na pewno jest bezpieczny i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji? Sprawdź!

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:02)

  Cokolwiek zjesz, czujesz pieczenie w przełyku, a skurcze nóg w nocy nie pozwalają ci się wyspać? Podpowiadamy, co zrobić, by pokonać typowe ciążowe przypadłości i przetrwać II trymestr ciąży.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:02)

  Po porodzie w szpitalu spędzisz zaledwie 48 godzin - oczywiście jeżeli twój poród przebiegnie bez żadnych komplikacji, dziecko osiągnie wymaganą wagę i będzie zdrowe, a ty w dobrej formie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0