Reklama
 • Środa, 24 kwietnia 2013 (15:52)

  W okresie ciąży, przy porodzie pacjentkom należy się szczególne traktowanie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (12:40)

  Jak najczęściej myj krocze, rób to przy każdej zmianie wkładki i po wizycie w toalecie. Do mycia używaj szarego mydła, np. Biały Jeleń lub preparatów, które działają przeciwzapalnie, np. Tantum Rosa. Zawsze podmywaj się pod prysznicem lub w bidecie (długie kąpiele w wannie mogą nasilić krwawienie). Okolice intymne wycieraj jednorazowym ręcznikiem lub też susz je suszarką do włosów, nastawioną na chłodny strumień powietrza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (12:40)

  Niedawno ukazał się raport dotyczący porodów domowych w Polsce. W 2011 r. na urodzenie dziecka w domu zdecydowało się 187 kobiet. Położne odbierające porody domowe prognozują, że będzie przybywać mam, które chcą rodzić w domu – bo taka jest tendencja na świecie. A jak na takie przewidywania zapatruje się nasz redakcyjny ekspert?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 27 marca 2013 (14:21)

  Specjaliści z Henry Ford Health System donoszą, że dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia są bardziej narażone na rozwój alergii niż te, które urodziły się w sposób naturalny. Zdaniem badaczy ryzyko, że zapadną na alergię przed ukończeniem dwóch lat jest aż pięciokrotnie większe niż u dzieci urodzonych drogami natury. Dlaczego? Gdy noworodek przechodzi przez kanał rodny, ma styczność z obecnymi tam bakteriami. One zaś korzystnie wpł

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 marca 2013 (12:41)

  Wątpliwości rozwiewa nasz ekspert Barbara Jaworska, położna środowiskowa z wieloletnim doświadczeniem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0