Reklama
  • Czwartek, 25 września 2014 (14:05)

    Po cesarce trudniej schudnąć?

Kobiety, które miały cesarkę, twierdzą, że trudniej im schudnąć niż koleżankom, które rodziły naturalnie. Co na ten temat sądzi nasz redakcyjny ekspert?

Leszek Lewandowski: Rzeczywiście, kobietom, których dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie, może być trudniej odzyskać wagę sprzed ciąży. Utracie kilogramów sprzyja wysiłek fizyczny, zaś u mamy po cesarce nie jest on w pełni możliwy. Przez miesiąc po zabiegu kobieta w ogóle nie powinna ćwiczyć, później może spróbować lekkiej gimnastyki.

Odpadają jednak wszelkie ćwiczenia wymagające podnoszenia ciężarów (np. trening na siłowni) przynajmniej przez 4 miesiące od cesarki. Utratę nadprogramowych kilogramów, które zostały po ciąży, ułatwia również kobiecie karmienie piersią. Niestety, mamy, które przeszły cesarskie cięcie, częściej miewają problemy z laktacją. Nie znaczy to, że panie, które urodziły swoje dzieci w ten sposób, nie dojdą do formy sprzed ciąży. Jednak muszą się przygotować na to, że będzie im nieco trudniej to osiągnąć, a sam proces chudnięcia zajmie im więcej czasu niż kobietom, które rodziły naturalnie.

Reklama

Kluczową rolę w nim odgrywa dobrze zbilansowana, lekkostrawna dieta – to ona pomoże młodej mamie w systematycznej utracie wagi.

Więcej na temat:kobieta

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.